Kalp Damar Hastalıkları

Kalp Damar Hastalıkları Bireylerden Kaynaklanır

Kalp vücudumuzun en çalışkan organlarından biridir. Öyle ki kalp bir an için görevini aksatmaz. Kalbimiz kan pompaladıkça vücudumuzdaki sistem işlemeye devam eder. Kalp işlevini yerine getirirken bazı aksamalara rastlanırsa kalp damar hastalıkları ortaya çıkar. Kalp hastalıkları bireylerden kaynaklı bazı olumsuz etmenler sonucu açığa çıkar. Tabii diğer bütün hastalıklarda olduğu gibi kalp damar hastalıklarında da sırf bu sebebe dayalı olduğunu söyleyemeyiz.
Kalp Damar Hastalıkları
Kalp Damar Hastalıkları 

Kalp Damar Hastalıklarıyla İlgili Önemli Bilgiler

Kalp damar hastalıklarıyla ilgili önemli bilgiler kapsamında belirtiler, dikkate alınması gereken durumlar ve daha çok fazlası sitemizde bulunmaktadır. Kalp hastalıklarına bireyin etmen olduğu faktörler; sigara ve alkol kullanımı, aşırı yağlı aşırı tuzlu besinler tüketme, sıkıntı ve stres, vücudu hareketsiz bırakma vb. Kalp damar hastalıklarına örnek verecek olursak, kalp krizi, kalp yetmezliği, ritim bozukluğu, damar tıkanıklığı şeklinde özetlenebilir. Bu hastalıkların belirtileri aşağıdaki şekilde açığa vermektedir.
Kalp Damar Hastalıklarıyla İlgili Önemli Bilgiler
Yan Etkileri

Göğüste sıkışma yaşanması
Kalp çarpıntısı hissetme 
Ansızın ortaya çıkan nefes daralması ve nefes alamama hissi
Boyun bölgesine ve omuz üzerinden kola vuran ağrının baskın şekilde oluşması 
Mide bulantısı 
Yukarıda sıralanan bilgiler kalp damar hastalıklarıyla ilgili en çok öne çıkan belirtilerdir. Bu belirtilerden bir veya birden fazlasına denk gelindiğinde mutlaka kardiyoloğa görünmek gerekmektedir.
Göğüste sıkışma yaşanması
Damar Sıkışıklığı

Sağlıklı Yaşam Polikliniği`ne Başvurun

Daha detaylı bilgi için saglik.ekipanaliz.com sitemizi ziyaret ederek yaşadığınız olumsuz durumla ilgili net bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski